В Україні випустили першу вертикальну банкноту

 

     Національний банк України випустив першу вертикальну сувенірну неплатіжну банкноту «Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України». Про це повідомила прес-служба НБУ.

     «Леонід Каденюк – перший космонавт незалежної України» – це перша українська сувенірна неплатіжна банкнота з вертикальним дизайном», – йдеться в повідомленні.

     Зазначається, що у дизайні банкноти використаний портрет Леоніда Каденюка, зображення космічного корабля «Колумбія», логотипи НБУ та Державного космічного агентства. Також на зворотньому боці банкноти вказано її серійний номер та зазначення, що вона не є платіжним засобом.

     Над створенням дизайну сувенірної банкноти працювали художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

     Сувенірна банкнота також містить великий спектр захисних елементів. Вона виготовлена на папері з водяним знаком, у товщу якої введено 1,5-міліметрову захисну стрічку паралельно меншій стороні банкноти, а також захисні флуоресцентні волокна. Банкнота також містить оптично-змінний елемент Spark у вигляді земної кулі.

     Розміри сувенірної банкноти 80×170 мм, тираж – 50 000 штук (зокрема 40 000 у сувенірній упаковці).

     У прес-службі зазначили, що придбати сувенірну банкноту можна буде в пунктах продажу Національного банку України та банків-дистриб’юторів.

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар