Чи потрібні нам асфальтові дороги?

 Чи потрібні нам асфальтові дороги?

 


Ми  звикли до доріг, що вкриті асфальтом, з його ямами та буграми. І навіть люди, які не мають автівок радіють, коли ці ями, нарешті, залатають. Проте що дає нам асфальт, окрім спірної якості доріг?

Медики попереджають, що випаровування з асфальту і асфальтовий пил можуть бути причиною ракових захворювань. Асфальтове покриття, точніше бітум – головна складова асфальту - є значним джерелом шкідливих домішок. За великим рахунком асфальт - це нафтопродукт. Виходить, що випаровування з асфальту є сумішшю нафтопродуктів. З водою з асфальту виділяються солі важких металів, які також є канцерогенами. За найскромнішими підрахунками спеціалістів з охорони довкілля, внесок асфальту в загальне забруднення міського повітря становить 10-15%. При цьому, якщо навіть оптимістично прийняти за вельми незначну концентрацію цих забруднень, вони в тисячі раз перевищують допустимі показники – з врахування кількості асфальту в місті.

У той час, коли весь світ переходить на  дороги з бетонної бруківки та  монолітного бетону, ми упорно продовжуємо робити дороги з асфальту, посилаючись на його низьку вартість. Але чи варто це нашого здоров’я?

 

Поділитись на Google Plus

Автор Редактор darnytskyi.com.ua

0 коментарі:

Дописати коментар